Forum dla pracowników Avio Polska

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Miło mi powitać na forum w nowej odsłonie. Udało mi się uzyskać dostęp do tej strony od webmasterów ponieważ była już nieużywana. Niestety wszystkie posty oraz użytkownicy zostali usunięci. Tak to bywa z zamkniętymi forami. Ale mam nadzieję, że to nowe forum wróci do życia. Serdecznie zapraszam do swobodnej dyskusji...

#1 2015-11-27 17:48:48

ZielonyMak
St.Szeregowy
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Metalowcy vs Solidarność

Hejka. A czy dużo osób jest zainteresowanych przejściem do ZZ Solidarność ?img/smilies/smile

#2 2015-11-29 13:40:12

OneDollar
Szeregowy
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: Metalowcy vs Solidarność

Nie wiem jak dużo, ale zmiany często wychodzą na dobre, także myślę, że warto http://tiny

#3 2015-12-01 15:58:25

frozek
Szeregowy

Witam wszystkich. Jak widać jestem nowy na tym nowym forum, chociaż w jego starym wydaniu byłem na nim od początku , tylko pod innym nickiem.
To co się ostatnio wydarzyło jest dosyć bulwersujące dla nas wszystkich, ale nie o tym chciałem mówić . Dla mnie fakt ponownego zainteresowania naszym zakładem przez ZZ Solidarność jest dosyć niemile widziany z jednego tylko względu. Kto pamięta w jakich okolicznościach zwracaliśmy się o pomoc do Metalowców ten zrozumie i zapewne również pamięta ,że ZZ Solidarność istnieje w naszej firmie kilka lat dłużej niż Metalowcy i czy coś z tego faktu wynikało ?
Odpowiem : nic.Brak całkowitego zainteresowania czymkolwiek.Czy brali udział w jakichkolwiek rozmowach i negocjacjach: nie.
Dla nas drugi związek aktywny w zakładzie może tylko zaszkodzić . Wystarczy tylko śledzić jak wyglądają rozmowy w innych zakładach gdzie istnieje kilka ZZ.
Tyle w temacie.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów . Może to forum nabierze życia, tak jak pierwsze na początku.

#4 2015-12-01 16:40:37

Azazel
St.Szeregowy

Witaj frozen.
Solidarność teoretycznie istnieje u nas, ale praktycznie ich nie ma chyba od 2008 roku. Pozostało chyba trzech członków. Z taką ilością związki nie są reprezentatywne i przez to nie mogą brać udziału w negocjacjach. Wydaje mi się że czas na zmiany i dałbym im szansę bo nasi metalowcy są tak opierzchali w tym co robią, że odnoszę wrażenie że mają jakieś układy, ale to tylko moje spostrzeżenie. A i też delegaci w solidarności.... co tu dużo mówić. Będą nowe wybory na delegatów i społecznych inspektorów pracy i tych w pierwszej kolejności należy wymienić, bo kto jak kto ale oni powinni najbardziej atakować bezpodstawny przymus noszenia okularów, a tego nie robią.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Azazel (2015-12-01 16:41:30)

#5 2015-12-01 19:45:49

frozek
Szeregowy

Zgadza się, że trzy osoby to nie jest reprezentacja , ale gdy zwracano się o pomoc do Metalowców  to kilka osób w tym czasie należało do Solidarności.Dlaczego
wtedy, gdy było żle nikt nie pomyślał o tym żeby pomóc. Łatwiej byłoby Solidarności zmobilizować nas, niż zakładać nowy ZZ od podstaw.Dlaczego wtedy nie zainteresowali się naszą firmą .Było zbyt trudno?Czy może były inne powody?Metalowcom zawdzięczamy wiele i tego nikt nie może negować, bo to prawda.Wystarczy policzyć ile wynegocjowano podwyżek i jak to przedstawia się w porównaniu z innymi firmami gdzie np. jest kilka ZZ, w tym Solidarność.
Rodzi się w związku z tym pytanie. Jak będzie wyglądał dialog z pracodawcą przy braku porozumienia między ZZ? Kto na tym straci? My.Chciałbym się mylić ale fakty mówią coś innego .Pozdrawiam

#6 2015-12-01 21:08:33

wtf
Szeregowy
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Frozek nikt raczej nie rozwieje wszystkich twoich wątpliwości a czas pokaże czy wprowadzenie solidarności na rozmowy było dobrym pomysłem.  Ja jestem w zz metalowy od początku i jak piszesz faktycznie zrobili coś dla naszej firmy. Ale przez pierwsze trzy lata a później było coraz gorzej.

#7 2015-12-01 22:40:51

Azazel
St.Szeregowy

A co miała Solidarność wejść do zakładu i błagać żebyśmy się zapisali? To że metalowcy zalatwili podwyżki, super, ale myślę że każdy inny związek także by je wywalczył mniejsze lub większe. Bo nas nie ma co porównywać do innych firm tak jak to nie raz próbują nasi szefowie robić odnośnie podwyżek. Wystarczy popatrzeć na nasze przychody, co robimy i jakie są u nas inwestycje. Każdy ma prawo do własnego zdania, jak i do zapisywania się do jakich tylko chce związków.
Pozdrawiam http://i54.tinypic.com/mu7azl

#8 2015-12-02 14:34:42

frozek
Szeregowy

Nie musiała wchodzić , bo już była. Miała wtedy członków w zakładzie  więc i jakiś przedstawiciel też był . Wystarczyłaby tylko odrobina dobrej woli a my sami zapisalibyśmy się do związku.Nie odmawiam nikomu prawa wyboru , tylko zastanawiam się, czy jest zasadne reaktywowanie związku który  dał już wielką plamę
w naszej firmie.Mam na myśli również wcześniejszą działalność tego związku. Niektórzy wiedzą co mam na myśli , a jeżeli zapomnieli to może warto odświeżyć sobie pamięć lub zapytać starszych stażem kolegów co o tym myślą i jakie mieli doświadczenia.Jeżeli ktoś uważa że teraz będzie lepiej to na czym opiera swoje nadzieje.Czyżby zmieniły się władze, a może cudowna metamorfoza?  Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez frozek (2015-12-02 14:40:39)

#9 2015-12-02 14:58:41

wtf
Szeregowy
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Albo masz błędne informacje albo wiesz coś więcej niż ja chociaż byłem już pracownikiem avio gdy solidarność się rozpadła.  Z mojego punktu widzenia to związki to nie tylko dwóch delegatów ale i cala załoga. W 2008r kadrowy obiecał premie pieniężna dla załogi za wypisanie się ze związków. Podobno po 400 zł W taki właśnie sposób pracodawca pokazał pracownikom  jacy są słabi i jak szybko można kogoś kupić. Smutna historia i nie jestem pewien czy to dobrze ze wyciągam na wiesz takie stare brudy. Ale jeżeli piszesz ze ktoś dał plamę to teraz sam sobie odpowiedz kto dał plamę a i nawet du.. Ja tylko osobiście się dziwię ze zz solidarność  chce jeszcze rozmawiać z pracownikami avio.

#10 2015-12-02 16:18:41

frozek
Szeregowy

Między innymi to miałem na myśli. Dowiodło to jednak również słabości organizacji i brak jakiegokolwiek zgrania załogi.Później jednak gdy było trzeba potrafiliśmy  się zorganizować i stanąć wszyscy razem ,no prawie wszyscy.Jak na razie jesteśmy dosyć zgodni wszyscy a ta zgodność może zniknąć,
co jak zapewne wiesz nie wyjdzie nam na dobre.

Ostatnio edytowany przez frozek (2015-12-02 16:20:16)

#11 2015-12-02 17:12:33

OneDollar
Szeregowy

Oj nie przesadzaj, myślę że wyjdzie nam na dobre. Masz rację, po cholerę nam dwie organizacje związkowe. Wszyscy olać metalowców. Jak dla mnie oni są nijacy. Z pierwszej ręki wiem jak się zachowują na negocjacjach. To delegaci, powtarzam delegaci grają tu pierwsze skrzypce, a zwłaszcza jeden. I to oni dla nas walczą, a metalowcy to tylko prawna osłona tego wszystkiego bo bez jakichkolwiek związków pokazali by nam środkowy palec http://tiny

#12 2015-12-02 17:47:28

frozek
Szeregowy

Bardzo dobrze ,że delegaci graja pierwsze skrzypce ponieważ to oni są z nami cały czas , rozmawiają i znają nasze opinie .Niedobrze byłoby gdyby to ktoś inny , kto nie jest tu na co dzień miał za nas decydować. Jednak niepokoi mnie ten rozłam , który powstaje między pracownikami,brak porozumienia widoczny codziennie . Szczególnie na przełomie zmian rzuca się to w oczy. Kto przypomni sobie, co było kilka lat wstecz i jaka wtedy była atmosfera może zadać sobie pytanie : Czy my możemy jeszcze coś więcej wywalczyć wspólnie?Za kilka lat może być tak że nawet ZZ nic nie pomogą bo będą zbyt słabe. A będą słabe przez nas i nasze waśnie i głupie spory.

#13 2015-12-02 19:50:35

Qwerty
Szeregowy

Należało by tu jeszcze może powiedzieć, że to nasi przywudcy od dawna po kawałku nas opuszczali wraz z każdym przyjętym do naszej firmy pracownikiem zatrudnionym z ich polecenia. A bo to przecież staszek znał rodziców jednego co robili na karoserii a mirek z kolei tych z montażu no więc jak nie załatwić im roboty u nas - no i tak w sumie uzbierało by sie ich trochę.  Tylko jak mam uwierzyć że nie ma to wpływu na ich postawę przy spotkaniach z prezesem?? Może powinni się wykazać uczciwościa i powiedzieć to otwarcie nam wszystkim.

#14 2015-12-03 18:11:52

Qwerty
Szeregowy

Tak paczę i paczę na stronę Solidarności i oczom nie wierzę : http://www.solidarnoscfiat.pl/zapytaj-eksperta.html     
Ciekawe czy u Metalowców również można liczyć na taką opiekę prawną ???

#15 2015-12-07 14:33:54

ZielonyMak
St.Szeregowy

A co załatwiła Solidarność gdy była reprezentatywna w Avio czyli lata 2004-2009 http://tiny ???
Z tego co obliczyłem to Metalowcy od 2010 do dzis wywalczyli 6.60 zł co daje około 1100zł na miesiąc !!! http://tiny
Plus dość ładna premia świąteczna,10% większa premia wakacyjna + co roku jakieś premie i wyrównania sie pojawiały http://tiny
W tym roku uregulowano tabele i zaszeregowania img/smilies/smile

Także Ci co uciekaja do Solidarności http://tiny życzymy sukcesów img/smilies/smile

AAA dodam jeszcze ,że po ostatnich rozmowach między panią Struzykowa a dyrekcja Marpolu i podpisaniu przez Solidarność porozumienia
płacowego ,około 40 osób zrezygnowało z tych ZZ Solidarność i przeszło do Metalowców http://tiny
Również szanowna pani narobiła syfu w Magnetti i w ogóle ludzi nie słucha ,tylko robi sobie co chce http://tiny

#16 2015-12-08 00:10:05

OneDollar
Szeregowy

RTF ZielonyMak a ja życzę powodzenia i jednym i drugim. Nie można wielbić ich tylko  za to że zalatwili podwyżki, bo związki są od tego jak d.pa od srania. Mówisz, że Wanda robi co chce,a oni? Chcemy złotówkę oni przychodzą z 0,30 i jeszcze namawiają do podpisania. My że nie,złotówkę oni wracają z podpisanym 0,50. I kto tu nie słucha? Solidarność też mi nie siada i szczerze waham się czy się przepisać. Ale widzę że nasi obecni nic nie robią poza spotkaniami raz w roku odnośnie podwyżek. Tabela płac? Od początki Avio była nie uregulowana, związkom zajęło to 5 lat i to jest sukces? A gdzie stażowe, a większe bony dla dzieci? A premia miesięczna jak w niektórych firmach? Przecież naszych stać na to nie oszukujmy się. Tylko nie mów czasem o jakościowej http://tiny
I jakie premie i wyrównania się co roku pojawiały bo chyba za krótko tu robię?
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez OneDollar (2015-12-08 00:12:09)

#17 2015-12-08 12:12:15

frozek
Szeregowy

Podpowiadam . 2010r-330zł
                       2011r-300zł
                       2012r-250zł
                       2013r-135zł
                       2015r-368zł
Nie zapominając jednocześnie o wynegocjowanych wyższych dodatkach nocnych , premii absencyjnej i jakościowej i wzrastającej premii świątecznej o150 zł w 2011r ,100zł w 2013r ,100 zł w 2014r oraz wzroście o 10 % premii wakacyjnej w 2012r i jeszcze zapomniałbym o wzroście premii absencyjnej o 100 zł w tym roku. To tylko tak dla przypomnienia:)

#18 2015-12-08 15:17:42

ZielonyMak
St.Szeregowy

frozek Ty nam tu podałeś kwoty nagród jednorazowych img/smilies/trink39
A jeśli chodzi o podwyżki zbiorowe to wygląda to tak ...

2010 - 1.30 zl
2011 - 1.70 zl
2012 - 1.40 zl
2013 - 1.00 zl
2014 - 0.70 zl
2015 - 0.50 zl + 100 zl do premii absencyjnej http://i54.tinypic.com/mu7azl
----------------
razem 6.60 zl co daje 1108.80 miesiecznie do wypłaty ,a nawet i więcej bo podwyżki były
wrzucane do tabeli img/smilies/teu45
BRAWO MY , BRAWO WY img/smilies/cool

aaa froze, a o premi jakościowej to nie pisz już nigdy bo to nie premia tylko kupa http://tiny

#19 2015-12-08 16:05:33

Azazel
St.Szeregowy

Ale wam łatwo zamydlić oczy i wami manipulować. Premia absencyjna już była nawet za czasów kiedy nie było metalowców. Zniknęła i kilka lat im zajęło aby się pojawiła. Podwyżki? Jak to napisał OneDollar to jest ich zasrany obowiązek aby je negocjować.Frozek co mnie obchodzą nagrody które przyznaje pracodawca i sam jeden wie tylko za co. Dodatek nocny? Łaski nie robią, już za czasów metalowców źle nam go naliczali i to nie związki a pracownicy zauważyli tą nieprawidłowość. Jakbyś popatrzył na podwyżki ZielonyMak to zobaczyłbyś pewną zależność. Są coraz mniejsze i z większą łaską dawne mimo że firma się rozwija jak nigdy dotąd. Możesz się cieszyć, że tyle dostałeś podwyżki w sumie, a co ma powiedzieć ktoś kto się niedawno przyjął? Za 15 zł? Wg twojej tabelki to za 10 lat dopiero będzie miał 20 zł na godzinę (0,50 na rok) A premia jakościowa? No błagam was bądźcie poważni. Naprawdę nie widzicie że metalowcy się już wypalili? Poukładali?

#20 2015-12-09 10:33:43

frozek
Szeregowy

Ciekawy jest twój sposób liczenia.

Stopka forum